Pas kryeparlamentarit serb, edhe ministri i Mbrojtjes rezulton i prekur nga koronavirusi

| 10:19
SHPËRNDAJE

Qeveria serbe thotë se Ministri i Mbrojtjes Aleksandar Vulin ka rezultuar pozitiv për koronavirusin pas testimit të bërë. Ministria e Mbrojtjes thotë në një deklaratë të lëshuar të shtunën se Vulin nuk ka simptoma të virusit dhe ndihet mirë.

vulin

Vulin, i njohur për qëndrimin e tij shumë pro-rus, ishte pjesë e delegacionit të Serbisë të udhëhequr nga Presidenti Aleksandar Vucic që mori pjesë në një paradë të Ditës së Fitores këtë javë në Moskë. Vuçiç u takua ballë për ballë me Presidentin rus Vladimir Putin, por nuk ishte e qartë nëse Vulin e bëri këtë gjithashtu.

Maja Gojkovic, kryetari i Parlamentit të Serbisë, gjithashtu u testua pozitiv, sipas agjencisë shtetërore të lajmeve Tanjug të shtunën.

Serbia ka parë një sulm në rastet e koronavirusit që nga heqja e masave të rrepta të bllokimit në maj, duke lejuar mbledhje të mëdha pa distanca të detyrueshme shoqërore ose maska.

Vuçiç ka njoftuar se ai do të rivendosë masat e ashpra nëse rritja vazhdon. Serbia deri më tani ka regjistruar më shumë se 13.500 raste dhe 265 vdekje nga COVID-19.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.