Ofendoi gjyqtarin në sfidën ndaj Parmës, komisioni i disiplinën nuk e fal Ibrën. Ja vendimi i marrë

Apr 13, 2021 | 13:26
SHPËRNDAJE

Zlatan Ibrahimoviç u bë protagonist fundjavën e kaluar pas kartonit të kuq të marrë në ndeshjen ndaj Parmës  me pretendimin se kishte ofenduar gjyqtarin kryesorë të takimit.

skysports-zlatan-ibrahimovic_5337750

Ditën e sotme, Komisioni i Disiplinës në Itali ka lënë në fuqi vendimin e gjyqtarit Mareska, duke e pezulluar Ibrën për një ndeshje dhe 5 mijë euro gjobë me arsye se ka mbajtur një kritikë mosrespektuese ndaj zyrtarit të ndeshjes.

Kështu suedezi shtatlartë humbet ndeshjen ndaj Xhenoas në kampionat, e planifikuar për tu luajtur ditën e dielë në orën 12:30.

PANORAMASPPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura