Nuk kanë fund problemet te Kombëtarja shqiptare, Hysaj humbet 2 ndeshjet e qershorit. Ja arsyeja…

May 29, 2021 | 19:43
SHPËRNDAJE

Nuk kanë fund problemet e dëmtimeve në Kombëtaren shqiptare. Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se mbrojtësi shkodran, Elseid Hysaj nuk do të jetë pjesë e skuadrës për këto dy ndeshje, për shkak të një problemi në gju.

hysaj222

Kuqezinjtë zhvilluan ditën e sotme seancën e radhës stërvitore, në kuadër të dy ndeshjeve miqësore që ekipi do të zhvillojë në transfertë ndaj Uellsit me 5 qershor dhe Republikës Çeke me 8 qershor.

Hysaj ka mbërritur sot në kompleksin “Tropikal” ku gjendet e grumbulluar skuadra dhe pas vizitave nga stafi mjekësor dhe konsultave me mjekun e skuadrës, Xhanluka Stesina, u mor vendimi që lojtari të largohet nga grumbullimi dhe të vazhdojë kurimin. Skuadra vazhdon të stërvitet intensivisht për këto dy sfida mjaft të vlefshme për kuqezinjtë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura