Nuk do të të harroj Luan! Mesazhi i ndjerë i Kryemadhit: Edhe pse rrugët tona politike u ndanë, sot që nuk je pranë nesh…

SHPËRNDAJE

“Nuk do të të harroj Luan Hajdaraga, edhe sepse duam apo s’duam ti ndikove në ndryshimin e Partisë Socialiste në atë kohë kur ajo kishte frikë të ndryshonte”.

Me keto fjale te ndjera, mes te tjerave, kryetarja e LSI Monika Kryemadhi i ka kushtuar nje dedikim prekes ne rrjetet sociale mikut tashme te ndjere, Luan Hajdaraga, ish themeluesit te PS qe u shua te henen e 30 korrikut.

POSTIMI I PLOTE:

36897c01-9efa-48a0-b164-825f1cd5120e

Nuk ka lamtumirë për ty miku im Luan!

Një njeri dhe qytetar i mirë si ty mbetet gjithmonë në zemrat e të gjithë atyre që e njohën.

Ne ishim miq dhe bashkëpunëtorë të mirë. Edhe pse rrugët tona politike u ndanë, ti asnjëherë nuk ndalove duke më motivuar. Sa herë takoheshim i dëgjoja me ëndje këshillat e tua, mbrujtur në mirësi. Kurrë se kam kuptuar nga të buronte gjithë ajo mirësi, por sot që nuk je fizikisht pranë nesh e kam të qartë që është nga gjërat që do të na mungojë më shumë.

Nuk do të të harroj Luan Hajdaraga, edhe sepse duam apo s’duam ti ndikove në ndryshimin e Partisë Socialiste në atë kohë kur ajo kishte frikë të ndryshonte. Ti përkrahe të rinj e të reja në ato vite që sot kanë bërë emrin e tyre. I përkrahe duke iu treguar që të jesh vetvetja është më e suksesshme se të jesh servil.

Të duam LAKE e do na mungosh prof. Luan Hajdaraga.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakSaimir Tahiri po shijon maksimalisht verën, tani edhe si DJ (FOTO)
Artikulli tjetërMendonit se ishit të sigurtë? Këto prezervativë mund të çahen dhe pasojat...i dini vetë. Vjen lëvizja surprizë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.