Një grek mbështet Kosovën: E kemi për detyrë të ndihmojmë…

SHPËRNDAJE

Kosova do të luajë ditën e sotme përballë Ishujve Faraoe në takimin që vlen për Ligën e Kombeve. Ndeshja e parë që do të luhet në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokkri”.

teodoridis

Në tribunë do të jetë Theodhore Theodoridis. Ai mban postin e sekretarit të përgjithshëm në UEFA. Theodoridis ka siguruar mbështetje për Federatën e Futbollit të Kosovës.

“Jam i lumtur që ndodhem këtu në selinë e FFK-së. Më parë keni pasur 2 zyra të vogla ndërsa sot keni hapësira të mëdha dhe kushte të mira pune. Kanë ndryshuar shumë gjëra për mirë, pasi jeni pranuar në UEFA dhe FIFA. Më vjen mirë që sonte do të jem në stadiumin e rinovuar “Fadil Vokrri” dhe është lajm pozitiv që takimet do të t’i luani në shtëpinë tuaj. Ne e kemi për detyrë të ndihmojmë federatat anëtare dhe do të vazhdojmë përkrahjen për ju”, u shpreh Theodoridis.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.