“Në zonën e Liqenit plani Veliaj-Rama parashikon kulla”, PD i përgjigjet Bashkisë

SHPËRNDAJE

Zëdhënësja e Partisë Demokratike Ina Zhupa, këmbëngul se në zonën e Liqenit, janë planifikuar të ndërtohen kulla.

Pas një reagimi të Bashkisë Tiranë, që sqaroi se “në zonën e Liqenit nuk lejohen më ndërtime” ka reaguar sërish Zhupa, e cila shprehet se “plani Veliaj-Rama parashikon kulla, te cilat u ndaluan përkohësisht nga protestat e qytetareve dhe te opozitës”.

Ishte po Zhupa që më herë gjatë ditës sotme, hodhi të njëjtën akuzë.

1

2 3

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.