Napoli dhe Juventusi nuk falin, Gjimshiti asiston golin e fitores së Beneventos

Feb 18, 2018 | 17:20

Janë mbyllur disa nga sfidat e sotme në Seria A, në kuadër të javës së 25-të. Kryesueset e Juventusit dhe Napolit nuk kanë të ndalur.

UwIGhhCM

Juventusi ka fituar derbin ndaj Torinon në rezultatin 0-1 me golin e realizuar nga Aleks Sandro.

DWVG4FdXkAA3mLT

Ndërsa, Napoli ka fituar minimalisht ndaj SPAL-it  në shtëpi me rezultatin 1-0. Goli i vetëm i takimit u shënua nga Alan në minutën e 6-të.

DWVFjyhXkAAOea_

Është luajtur gjithashtu edhe ndeshja midis Beneventos dhe Krotones, që ka përfunduar në rezultatin 3-2. Berat Xhimshiti dhe Arlind Ajeti kanë filluar nga fillimi ndeshjen, ndërsa Ledian Memushaj nuk është aktivizuar fare.

tyhhj

Ajeti është zëvendësuar në minutën 57-të, ndërsa Xhimshiti ka asistuar golin vendimtar të Beneventos, që vulosi rezultatin 3-2.