Milani po kërkon sulmues, në “radar” futbollisti i Realit

SHPËRNDAJE

Milan tashmë pas marrjes së  “OK” për të luajtur në Europë është futur në merkato dhe po bisedon me disa sulmues. Morata dhe Higuain janë 2 nga alternativat parësore të kuqezinjve. Megjithatë, orët e fundit është bërë konkrete një alternativë tjetër.

bejl modric benzema

Bëhet fjalë për Karim Benzema. Kuqezinjtë i ofrojnë atë që ai do, një kontatë 4-vjeçare dhe 9 milionë euro në sezon. Benzema ka marrëdhënie të shkëlqyera me Florentino Perezin dhe Realin, e kjo e bën të vështirë shkëputjen e tij. Megjithatë, një rol si protagonist absolut të Milani do ti pëlqente. Di Marzio, eksperti merkatos, raporton se Gatuzo ka folur personalisht në telefon me Benzemanë…

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak'Jemi në qetësi të rrezikshme', paralajmërohet rreziku i ringjalljes së epidemisë globale të frikshme
Artikulli tjetërApliko tani! Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e rëndësishëm për gjimnazistët

S'KA KOMENTE

Comments are closed.