“Menduam se ishim të kualifikuar”, Mançini: Ja kë do doja të evitoja…

Nov 16, 2021 | 19:34
SHPËRNDAJE

Barazimi pa gola ndaj Irlandës së Veriut ka bërë që Italia mos të kualifikohet direkt për në Botëror, por do të luajë në ‘play-off’.  Për këtë ka folur dhe trajneri i kombëtares Roberto Mançini, i cili tregon dhe kundërshtarin që do të donte të evitonte.

mancini 1

Ndeshja ndaj Irlandës së Veriut

“Menduam se ishim tashmë të kualifikuar për në Botëror, por duhet të pranojmë rezultatin edhe pse nuk na pëlqen. Kemi akoma mundësinë dhe do të luajmë shanset tona. Nëse gjatë Marsit kur të kemi ndeshjet do të shkojmë pa dëmtime, atëherë mund të përballemi me këdo”.

Kë do doja të evitoja?

“Do doja të evitonim Portugalinë”.

Italia ka ende shanse për tu kualifikuar në Botëror por duhet të luajë ‘play-off’ për të shkuar në kompeticionin madhor.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura