Mediat daneze: Ky është vendimi për ndeshjen Serbi-Shqipëri

| 9:12
SHPËRNDAJE

Ndeshja e ndërprerë mes Serbisë dhe Shqipërisë në kuadër të eliminatoreve për Euro 2016 do të regjistrohet me fitore të skuadrës kuqezi me rezultat 3:0, raportojnë mediat daneze nëpërmjet burimeve të afërta me CAS-in në Lozanë.

Incidentet në ndeshjen Serbi – Shqipër në Beograd

Danezët janë të interesuar për epilogun e ballafaqimit të ndërprerë në Beograd për shkak se tri pikët për Shqipërinë do t’ua komplikonin atyre kualifikimin për në Euro 2016, shkruan “Telegraf.rs”.

Pas pezullimit të ndeshjes dhe refuzimit të shqiptarëve që të kthehen në fushë, UEFA mori vendim që Serbisë t’i jap tre pikë, por njëkohësisht duke e dënuar atë me minus tre pikë.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

3 KOMENTET

Comments are closed.