Me shpejtësi skëterrë në mes të Tiranës/ Gazetari: Drejtuesi i mjetit është gjobitur 43 herë

| 22:57
SHPËRNDAJE

Pak ditë më parë, një makinë me shpejtësi marramendës u aksidentua pranë ambasadës italiane në Tiranë, duke rrezikuar jetën e kalimtarëve.

Automjeti pësoi dëmtime ndërsa shkeli të gjitha rregullat e qarkullimit rrugor. Bëhet fjalë për shtetasin Stiverjan Dashi.

Gazetari Spartak Koka thotë se drejtuesi i mjetit është gjobitur 43 herë nga policia. “43 herë është gjobitur, personi që nget makinën”, u shpreh Koka. Ndërkohë i pyetur nga gazetari Blendi Fevziu, se si është e mundur që me 43 gjoba nuk i është hequr patenta, Drejtori i Përgjithshëm i Shërbimeve të Transportit Rrugor Blendi Gonxhja, pohoi se kjo nuk është mundësuar nga kuadri ynë ligjor.

“Në kuadrin tonë ligjor gjithë shkeljet e tij nuk janë për t’i marr për jetë patentën”, pohoi Gonxhja.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.