“Më falni nëse ju kam zhgënjyer!”, Alketa Vejsiu falenderon Elvana Gjatën: Ti s’kishe nevojë për garë, jurinë nuk e zgjodha unë. Më vjen thellësisht keq që…

Dec 23, 2019 | 13:33
SHPËRNDAJE

Kur Festivali i 58-te i Kenges ne RTSH e ka ulur tashme siparin dhe Arilena Ara eshte zgjedhur nga juria, si ajo qe do te perfaqesoje vendin tone ne Eurosong, prezantuesja dhe producentja e kesaj gare te kenges, Alketa Vejsiu ka reaguar me nje shenim te gjate, dedikuar Elvana Gjates, ku nuk mungon ndjesa dhe kerkesa per falje. 

Alekta-Vejsiu-Elvana-Arilena-fitorja

Nje fjali ne nisje te shenimit te bere ne Instagram per firtuesen, Arilena, dhe nje mesazh i gjate per Elvana Gjaten. “Besoj tek meritokracia dhe me vjen thellesisht keq qe ne platformen e ketij Festivali nuk munda dot ti jap ze, zerit te publikut! Me falni nese ju kam zhgenjyer! Kuptoj dhe respektoj ndjeshmerine tuaj! Mi kurseni akuzat ju lutem! Une nuk isha juria, dhe jurine se zgjodha une”- shkruan Alketa.

Ajo e falenderon Elvanen, duke treguar hapur se kengetarja ka ardhur ne kete festival sepse besoi tek Alketa.

“Elvana Faleminderit! Ti erdhe ne kete Festival sepse besove tek vizioni im! Ti s’kishe nevoje per gare per te konfirmuar ate qe je, sepse ti thjesht Je!

MESAZHI I ALKETES 

I uroj sukese Arilenes per fitoren! Sa me mbare per Shqiperine ne Eurovision!

Por nuk mund te le pa falenderuar Elvana Gjaten! Ate qe u klikua ne 2 jave me shume se te gjithe, 3 milion e 500 mije here! Nuk mund ta mohoj qe kenga e saj ishte festa e ketij Festivali! Qe Elvana ishte lajmi i ketij edicioni, zeri dhe energjia e rinise qe vallezoi ne nje salle te ngurte, qe beri bashke Shqiperine, Kosoven dhe Diasporen! Garat shpallin fitues, por jo humbes; sepse hitet nuk vdesin kurre.

Pas ketij Festivali qe e kam bere me shpirt, mund te them qe skam qene dhe sdo behem kurre pale me asnje juri, per asnje motiv!
Besoj tek meritokracia dhe me vjen thellesisht keq qe ne platformen e ketij Festivali nuk munda dot ti jap ze, zerit te publikut! Me falni nese ju kam zhgenjyer! Kuptoj dhe respektoj ndjeshmerine tuaj! Mi kurseni akuzat ju lutem! Une nuk isha juria, dhe jurine se zgjodha une!
Elvana Faleminderit! Ti erdhe ne kete Festival sepse besove tek vizioni im! Ti s’kishe nevoje per gare per te konfirmuar ate qe je, sepse ti thjesht Je!

Alekta-Elvana Alekta-Elvana1 a484b522-daed-4e19-bb4c-13917ae98f48 Alekta Arilena

Alketa-vejsiu-per Elevana Gjaten

Alketa-vejsiu-per Elevana Gjaten1

© Panorama.al

Te lidhura