Me çfarë po trajtohen të infektuarit me Covid-19? Drejtoresha e Infektivit jep detaje: Kanë kaluar pneumoni, po iu japim…

| 23:42
SHPËRNDAJE

Zyrtarët e shëndetësisë deklarojnë se gjendja e dy të infektuarve me koronavirus është e qëndrueshme. Najada Çomo, shefe e shërbimit infektiv në QSUT ka folur për gjendjen e dy të infektuarve me Covid-19.

najada-como-1-770x439

“Gjendja shëndetësore e dy të infektuarve është e kënaqshme. Nuk kanë shfaqur probleme të rënda shëndetësore”, tha Çomo në “Open”.

E pyetur se me çfarë po trajtohen këta dy persona, Çomo u shpreh se po trajtohen me antibiotikë dhe antiviralë.

Personat kanë kaluar në pneunomi, që është një ftohje në pjesën e poshtme të mushkërive, për këtë arsye ata trajtohen me antibiotikë. Covid-19 vjen nga një virus viral dhe gjithashtu po trajtohen edhe me

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.