Marsela Çibukaj dhe Vitmar Basha rrëfejnë historinë e dashurisë: Vallëzuam nën shi dhe aty…

| 19:15
SHPËRNDAJE

Marsela Çibukaj është një ndër këngëtaret shqiptare që ka spikatur me zërin e saj dhe është bërë tashmë shumë e dashur për publikun.

Së bashku me të dashurin e saj, Vitmar Basha kanë qenë këtë pasdite në programin “Rudina”, ku kanë rrëfyer edhe më tepër për historinë e tyre të dashurisë dhe sesi të dy bashkë po ecin në rrugën e bukur të dashurisë dhe muzikës.

-1200-630-5d4c6732e6057

Ndonjëherë na marrin mësysh dhe zihemi. Vitmari është ai më i qëndrueshmi sepse ne vajzat na merr pak më shumë emotiviteti. Vitmari kapet tek thelbi, unë tek detajet. Thelbi është që ka ndjenja të sinqerta dhe të ndërthurura me pasionet që ne kemi që në vegjëli. Muzika është nga të parat, por jo vetëm, udhëtimet na pëlqejnë, edhe gatimi na pëlqen”, shprehet Marsela.

Vitmari tregon se ai është rregulli, ndërsa Marsela kaosi që krijon gjëra të bukura.

Mund të themi që Marsela është kaosi, unë jam rregulli, e çuditshmja. Marsela është kreativiteti, e cila me dy nota arrin të krijojë këngë. Kaosi që e karakterizon bën që të krijojë gjëra shumë të bukura”.

Vitmari me Marselën kanë qenë miq të mirë, por më vonë zbuluan se miqësia e tyre ishte edhe më e fortë. Vitmari ishte i pari që e bëri publike lidhjen e tyre, në momentin që publikoi albumin e tij me titull “9”, i cili i dedikohej dashurisë së tij, Marselës. Ata kanë 1 vit e 8 muaj që janë në një lidhje dashurie.

auto_marsela-vitmar-21569873482

Unë dukem sikur jam i ndrojtur, si ai që nuk flet, që nuk vepron, por në të vërtetë jam unë ai që mbrapa kuintave… Shkuam pimë një kafe, pastaj filuan mesazhet. Unë shkoja e shikoja kur Marsela luante live, ajo vinte kur unë isha live”.

Për herë të parë, Marsela tregon edhe një moment që ata e ruajnë me mjaft kujdes, si një nga kujtimet më të bukura të lidhjes së tyre, vallëzimin nën shi.

Ishte vonë, binte shi, po ktheheshim për në shtëpi, Vitmari vendosi një CD dhe më ftoi të vallëzonim. Situata ishte shumë sureale, sepse të vallëzosh nën shi, një djalë që të fton brenda në makinë të dalim jashtë dhe të vallëzojmë nën shi dhe aty ndodhi dhe puthja e magjishme. Ja ku jemi këtu, edhe me zënkat tona”./tvklan.al

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.