Lexoni faqen e parë të gazetës “Panorama” dhe “Panorama Sport”

SHPËRNDAJE

Në numrin e sotëm të gazetës “Panorama” mes shumë lajmesh me zhvillimet e ditës, analizave dhe opinione do të lexoni:

PANORAMA 2 SHTATOR 20181. SIPAS KATEGORIVE/ Dokumenti në Kuvend, ja sa rriten pensionet

Qeveria depoziton në Kuvend dokumentin e buxhetit të ri. Kategoritë e pensionistët që do të marrin shpërblimin. Përgjysmohet fondi për ish-të përndjekurit

2. “UNE GRUAJA”/ XHULI KEKO TREGON KUJTIMET ME DORIN NE 60-VJETORIN E LINDJES: SI E MORI LAJMIN PER SEMUNDJEN

Rrëfimi i gruas së Teodor Kekos: Amaneti për djemtë dhe letra para operacionit që më bëri ta ridashuroja

3. DYSHIMET PER VRASJEN E ARIAN FERRACAKUT. PD, AKUZA QEVERISE

Krimi i gjashtë brenda verës në Shkodër, si u ekzekutua mbi kalë biznesmeni 30-vjeçar

4. Dokumentet/ Konkursi për mësuesit e rinj, kushtet për provimin e licencës

5. Ambasadorja e BE: Hapëm dosje kritike

Nga përplasja me PD te Teatri, Vlahutin flet ditën e fundit në Tiranë

6. Takimi në Vlorë/ Rama: Bypass i Fierit legjendë korrupsioni, gati sezonin tjetër

7. Dëshmia/ Përdhunoi të bijën, babai monstër flet në Gjykatë: Me dëshirën e sa

OPINIONE

Letër Klodianës; nga Edmond Tupja

“Forca e ligjit” shqiptar apo italian?; nga Pëllumb Nako

PANORAMA SPORT

PANORAMA SPORT 2 SHTATOR 20181. Mjafton goli i Tomislav Bushiç në Gjirokastër, Daja u dërgon “mesazh” korçarëve

Flamurtari kap kreun, lamurtari kap kreun, Luftëtari në kolaps total uftëtari në kolaps total

Tri humbje radhazi tronditin stolin bluzi, Mezani e Muça në “nxehmje”

2. Lufta” me spanjollët, Lici: Ja si e zgjidhëm ici: Ja si e zgjidhëm çështjen e Çinarit ështjen e Çinarit

Fiton Partizani, zbulohet iton Partizani, zbulohet kërcënimi ndaj FSHF-së dhe ërcënimi ndaj FSHF-së dhe Skënderbeut për merkaton

3. SFIDA ME IZRAELIN/ Zbardhet lista e Kombëtares, Panuçi: Prisni Shqipërinë e vërtetë

SFIDA E BLEDARËVE/ Dikur shokë ekipi, Shkëmbi kundër Devollit: Sot nuk e mendoj miqësinë

ITALI/ Juve nuk fal, Interi ia del pa Ikardin

ANGLI/ Liverpuli dhe Çelsi vijojnë me startin perfekt

GJERMANI/ Bajerni, triumf me marsh të tretë edhe në Shtutgart

SPANJË/ Shkëlqen Benzema dhe Bejl, Reali “poker” Leganesit

FIRMOS TE LOKOMOTIVA/ Laçi shet Uzunin në Kroaci për 350 mijë euro

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.