Lëvizje surprizë në merkato, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare transferohet te skuadra e…

Jun 23, 2022 | 23:54
SHPËRNDAJE

Sulmuesi i Kombëtares, Florian Kamberi është zyrtarizuar si futbollisti më i ri i skuadrës së Uinterthur në kampionatin zvicerian.

564645646

27-vjeçari nis kështu një aventurë të re pas përfundimit të huazimit në Angli te Shefilld Uensdei ku luajti përgjatë sezonit të shkuar.

Ka qenë vetë klubi zvicerian që e ka bërë publik lajmin për tifozët me anë të një postimi në “Facebook” ku kanë treguar eksperiencat e mëparshme të sulmuesit kuqezi dhe i kanë uruar atij mirëseardhjen në skuadër.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura