Lajm i hidhur për futbollin francez, gjendet i pajetë ish-portieri i PSG-së

May 7, 2021 | 11:10
SHPËRNDAJE

Një lajm i hidhur për futbollin francez dhe jo vetëm, ka ardhur mëngjesin e sotëm. Ish-portieri i PSG-së, Kristof Revalut është gjendur i pajetë në shtëpinë e tij.

revauly

Nuk dihen ende shkaqet e vdekjes, me ish-lojtarin që ndahet nga jetë në moshën 49-vejçare. Menjëherë pasi janë njoftuar për këtë, në Francë kanë nisur hetimet për të zbuluar shkaqet e vdekjes së Revault.

Ky i fundit u rrit në akademinë e Le Havre, teksa më pas u transferua te PSG-ja, në 1998, ku qëndroi për dy sezone. Gjithashtu ai ishte dhe trajneri i Le Havre nga viti 2010, teksa në vitin 2019 mori pozicionin e skautit te ky klub.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/