Lajm i hidhur, ndërron jetë ish-lojtari i Dinamos dhe Kombëtares

Mar 13, 2021 | 12:04
SHPËRNDAJE

Një lajm i hidhur ka ardhur mëngjesin e sotëm, teksa ka ndërruar jetë një personalitet i shquar i futbollit shqiptar, Sabri Peqini.

sabri peqini

Pas një sëmundje të rëndë, Peqini ka ndërruar jetë ditën e sotme në moshën 95-vjeçare. Ai u shpall 4 herë kampion me skuadrën e Dinamos, me të cilët luajti për 4 sezone, gjatë viteve 1950, teksa nga 1974 deri në 1976 ishte edhe si trajner i bluve.

Gjithashtu Peqin ka qenë edhe pjesë e Kombëtares, ku ka zhvilluar 3 ndeshje. “Panorama Sport” i shpreh ngushëllime të familjarëve dhe të afërmve të të ndjerit.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura