Familja me katër anëtarë në Vlorë dyshohet e infektuar me koronavirus, nisen drejt Tiranës

| 20:57
SHPËRNDAJE

Një familje me katër anëtarë nga Vlora dyshohet se është infektuar me koronavirus.

ambulanca

Burime për “Panorama Online” bëjnë me dije se dyshimet janë për gjyshen 77-vjeçare, çiftin 69 dhe 50 vjeç, si dhe djalin e familjes 24-vjeç.

Mësohet se në datën 8 mars familjes nga Vlora i kishte ardhur një i afërm nga Bergamo, i cili më pas është larguar drejt Gjermanisë në datën 20 mars.

Ndërkohë numri zyrtar i të infektuarve me virusin vdekjeprurës COVID-19 ka shkuar në 89, ndërsa për rastin e Vlorës pritet konfirmimi i Ministrisë së Shëndetësisë.

Aktualisht në vend janë tre persona të shëruar nga koronavirusi, pacienti zero dhe dy kontakte të tij. Ditën e djeshme kontakti i parë i pacientit zero la ambientet e spitalit infektiv pasi rezultoi negativ pas dy testeve të kryera.

harta

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.