Kunati i shkon në shtëpi 71-vjeçares, por ajo që bën është e rëndë

SHPËRNDAJE

Një 79-vjeçar në Vlorë, është proceduar penalisht pasi ka ushtruar dhunë kundër kunatës së tij, shtetases K.N. 71 vjeçe.

Policia bën me dije se për të dhunuar urdhër mbrojte, pas dhunës fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj saj.

DHUNE

Njoftimi i policisë

Më datë 11.01.2018, u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershme për shtetasen K.N, vjeç 71, banuese në Vlorë, pasi dyshohet se i kunati, shtetasi P.K, vjeç 79, ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj saj. Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësorë Vlorë. Ligji Nr. 9669, datë 18.12.2006.”Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakNjë “xhol” për Interin, mesfushori i Barçës shumë pranë huazimit te zikaltrit. Ndjek rrugën e babait
Artikulli tjetërAksident tragjik/ Përplaset autobusi, 3 të vdekur dhe 45 të plagosur në Pragë

S'KA KOMENTE

Comments are closed.