Krimi makabër në Greqi/ Del autopsia: Blegtori qëlloi për vdekje foshnjën dhe më pas nënën e tij me plumba për derra të egër pas shpine! Si “dështoi” të vrasë veten herën e parë

Oct 1, 2022 | 16:07
SHPËRNDAJE

Një krim i rëndë tronditi ditën e djeshme Greqinë, ku një blegtor 56-vjeçar vrau me armë të dashurën e tij gjermane dhe foshnjën e tyre 11 muajshe, e më pas veten.

vrasesi grek kavalle gjermane4

Ngjarja shokuese ndodhi mëngjesin e së premtes në Kavallë. Sipas ekspertizës mjekoligjore, rezulton se autori i ngjarjes ka qëlluar me plumba mbas shpine foshnjën dhe partneren e tij, vdekja ka qenë e menjëhershme.

Fillimisht, ai qëlloi fëmijën në shpatullën e majtë, poshtë zonës së mëlçisë. Tronditës është fakti që pasi vrau foshnjën në sy të nënës, 56-vjeçari ndërroi plumbat në armë duke vendosur fishekë për derra të egër.

Pasi ndërroi plumbat, ai qëlloi pas shpine 31-vjeçaren duke i çarë organet e brendshme, përfshirë zemrën, mushkëritë dhe mëlçinë.

Gruaja ra e vdekur pranë trupit të pajetë të foshnjës së saj dhe vdekja e saj ishte gjithashtu e menjëhershme.

vrasesi grek kavalle gjermane

Dy herë tentoi të vriste veten

Siç rezultoi nga ekspertiza mjeko-ligjore, autori ka tentuar dy herë të vrasë veten. Herën e parë, kur ka qëlluar veten në kraharor,  dyshohet se i ka rrëshqitur armën duke bërë që copëzat të kalojnë nën lëkurë dhe të dalin majtas nën sqetull.

Nga gjuajtja e parë ai pësoi 4-5 fraktura në brinjë, por ato nuk ishin fatale pasi organet e brendshme nuk ishin të dëmtuara.

Më pas autori ka vendosur plumb tjetër në armë dhe tytën e ka future në gojë, goditje që ka rezultuar fatale për të duke i shkaktuar fraktura në fytyrë dhe copëtim të trurit. Mjeku që bëri autopsinë, ky është një nga rastet e rralla kur një person qëllon dy herë veten.

Trupat e gruas dhe foshnjës do të transportohen në Gjermani për tu varrosur, ndërsa 56-vjeçari do të varroset sot në Kavallë.

vrasesi grek kavalle vrasesi grek kavalle gjermane1 vrasesi grek kavalle gjermane2 vrasesi grek kavalle gjermane3

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura