Koronavirusi/ Regjistrohen 122 raste të reja në Kosovë. 81 persona të shëruar

| 22:15
SHPËRNDAJE

Kosova ka regjistruar 122 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit, ndërsa 81 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë nga: komuna e Prishtinës 41 raste, komuna e Ferizajt 21 raste, komuna e Pejës 10 raste, komuna e Gjakovës 8 raste, komuna e Prizrenit 7 raste, komuna e Fushë Kosovës 5 raste, komuna e Gjilanit 5 raste, komuna e Vushtrrisë 5 raste, komuna e Podujevës 4 raste, komuna e Kamenicës 3 raste, komuna e Vitisë 3 raste, komuna e Shtimes 2 raste, komuna e Lipjanit 2 raste dhe me nga 1 rast komunat: Dragash, Istog, Klinë, Malishevë, Skenderaj dhe Suharekë.

kosove korona

Deri më tani, në Kosovë janë regjistruar 2799 me koronavirus, ku 1244 janë raste aktive. 1506 persona kanë fituar luftën me virusin vdekjeprurës, ndërsa 49 kanë humbur jetën.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.