Këmbimi valutor 5 dhjetor/ Me sa blihen dhe shiten dollari dhe euro, ja çfarë ndodh me monedhat e tjera

Dec 5, 2022 | 7:57
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan vazhdon të pësojë rënie. Në tregun e këmbimit valutor shqiptar një dollar blihet me 109 lekë dhe shitet me 111.8 lekë.

kembimi valutor

Ndërsa euro me një rritje të lehtë sot blihet me 116.2 lekë dhe shitet me 116.9 lekë.

Paundi britanik blihet me 134.7 lekë dhe shitet me 135.8 lekë.

Ndërsa franga zvicerane sot do blihet me 116.9 lekë dhe do shitet me 117.8 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura