Këmbimi valutor 22 nëntor/ Me sa blihen dhe shiten euro dhe dollari, ja çfarë ndodh me monedhat e tjera

Nov 22, 2022 | 8:00
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar blihet me 113.6 lekë duke shënuar një rritje të lehtë krahasuar me një ditë më parë, ndërsa shitet me 114.5 lekë.

kembimi valutor

Monedha euro mbetet e pandryshuar, duke u shitur me 116.6 lekë dhe shitet me 117.2 lekë.

Edhe paundi britanik ka shënuar një rritje. Sot ai blihet me 133.8 lekë dhe shitet me 135.1 lekë.

Ndërsa franga zvicerane blihet me 118.2 lekë dhe shitet me 119.1 lekë.

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura