“Jemi në Lockdown”- Ministri i Brendshëm ultimatum qytetarëve: Është shumë herët të mendosh për pushimet verore

| 21:14
SHPËRNDAJE

Është shumë herët që qytetarët britanikë të mendojnë për ‘fundin e bllokimit’ dhe të bëjnë rezervime për pushimet e tyre verore.

britani

Kështu ka deklaruar sot Ministri i Brendshëm, Priti Patel, duke paralajmëruar se pandemia COVID-19 vazhdon të ushtrojë presion në sistemin shëndetësor.

“Është shumë herët. Të spekulosh rreth kufizimeve, apo nëse njerëzit duhet të rezervojnë pushime verore”, tha Patel një konference shtypi.

“Rekomandimi është i qartë. Ne jemi në Lockdoën, qytetarët duhet të qëndrojnë në shtëpitë e tyre”, theksoi ai.

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.