Izet Haxhia nga burgu: Asnjë s’po më merr në dorë…Të gjithë po fshihen mbrapa plazheve, harrojnë se do iki edhe kjo verë!

SHPËRNDAJE

E dashura e Izet Haxhise, ka postuar nje shenim te gjate ne profilin e tij, duke na informuar per biseden e fundit qe ka pasur ne burg me te. “Asnje s’po me merr ne dore”, mesohet ti kete thene te dashures Haxhia, e cila paralajmeron se “edhe sikur asnje gjykates te mos pranoje ( meqe jane kolege me Fatmira Hajdarin) ne nje moment, do detyrohet dikush, qe t i futet punes, qofte edhe vete Fatmira Hajdari! Perlyerja nga te gjitha anet, i ben te panikuar per shkak te deshmitareve te thirrur nga cdo krah i politikes shqiptare!”, shkruhet ne rrjetet sociale.

izet-haxhia

Postimi i plotë në faqen e Izet Haxhisë:

Miq te mire, miq te shtrenjte!
Kur fola pak mnuta me pare me Izetin ( qe ju pershendet te gjitheve nje nga nje) me beri pak per qeshur, sepse ne nje moment tha me nje çudi shume te natyrshme:asnje s po me merr ne dore, ç eshte kjo? Dukej i habitur, i miri im prej drite…❤️
dhe qesha me sinqeritetin dhe spontanitetin ,qe m a tha kete..
Izet Haxhia u vetedorezua per te kerkuar drejtesi dhe ri-hapje te çeshtjes Hajdari, duke marre parasysh gjithe problemet kolosale ne drejtesine shqiptare, duke marre parasysh edhe rrezikun e nje mos-hapje te çeshtjes….Sepse mjaft, ishte mjaft! Teper eshte teper!
Por tani… tani, askush nuk e priste kete doreheqje dhe ikje me vrap te cdo
gjyqtari nga dosja e tij! U kthyen te gjithe ne struca, askush nuk do t a marre persiper… Kembet e lehta e faqja e bardhe..!
Izeti ndodhet ne udhekryq! Drejtesia nuk po prononcohet as me data, as me shorte, as me emra te perveçem.. Posta shqiptare, ben si e paditur dhe refuzon te kete kontakt me avokatin apo me punonjesit e burgut qe shkojne per te terhequr pakot per Izetin. Me preteksin qe s ka ardhur gje ne Shqiperi.. Nderkohe harrojne, qe mua posta franceze me nxjerr me dokument diten e sakte kur jane futur ne Shqiperi… , nje lemsh genjeshtrash!
Midis Vettingut, dosjes se vrasjes se shekullit, vapes, Dhermiut, pushimeve, frikes dhe panikut,sic duket, te gjithe po fshihen mbrapa plazheve dhe harrojne qe do iki dhe kjo vere.. si cdo vere tjeter! Nuk i shpetojne dot pritjes dhjetera vjecare te Izet Haxhise per drejtesi!
Edhe sikur asnje gjykates te mos pranoje( meqe jane kolege me Fatmira Hajdarin) ne nje moment, do detyrohet dikush, qe t i futet punes, qofte edhe vete Fatmira Hajdari! Perlyerja nga te gjitha anet, i ben te panikuar per shkak te deshmitareve te thirrur nga cdo krah i politikes shqiptare!
Por nuk kane ku shkojne.. Vetem se po i zgjasin burgun Izetit, po zgjasin shkeputjen e ne te dyve, qe eshte teper e dhimbshme per te dy…
Izeti po duron me modesti, me besim, e me shume gjera qe i rendojne padrejtesisht…
Une , une nuk jam shume fanse e modestise ,sepse besoj tek nje thénie e Shopenhaurit:
“…kur më në fund mendon se je dikushi dhe vërtetë je rritur në vlerë, personalitet, dije, fillo tregohu krenar me meritat e tua, virtyti i modestisë është një shpikje që u shërben vetëm budallenjve, sipas modestisë secili duhet të flasë sikur të ishte në rrafshin e krediteve vetiake të të tjerëve. Kështuqë, duke u rrafshuar të tërë, në botë nuk do të kemi veçse teveqelë.”

Te dua shpirti im, jam me ty ne cdo pritje , e shkurter apo e gjate qofte!

Ps: asaj Postes Shqiptare, nuk do t i ndahem, sepse s jam as modeste, as e duruar dhe as mire-kuptuese ne lojrat e tyre prej sklleverish te bindur…!!

Tung te gjitheve prej Izetit!
Une ju falenderoj personalisht gjithsecilin ,per qendresen dhe besnikerine tuaj!

Pushime te mbara!

izeti prap

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.