Ish-presidenti i Egjiptit, Mubarak, vdes në moshën 91-vjeçare

| 12:10
SHPËRNDAJE

Ish presidenti egjiptian Hosni Mubarak, i rrëzuar nga ushtria në 2011, ka vdekur në spitalin në Kajro në moshën 91 vjeç.mubarak

Lajmin e raporton BBC. Mubarak kaloi tre dekada në detyrë para se kryengritja popullore te perfshinte Egjiptin.

Ai u shpall fajtor për bashkëpunim në vrasjen e protestuesve gjatë revolucionit. Por, akuza u rrezia dhe ai u la i lirë në mars 2017.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.