Tom Doshi regjistrohet zyrtarisht në KQZ dhe kandidon në dy qarqe

Mar 8, 2021 | 23:47
SHPËRNDAJE

Deputeti Tom Doshi kandidon në dy qarqe në zgjedhjet e 25 prillit. Në listat e depozituara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Doshi renditet i pari në listën e Partisë PSD në Qarkun e Tiranës dhe Shkodrës.

yuri kim tom doshi edi rama

Pak kohë më parë, ambasadorja amerikane në Tiranë kujtoi vendimin e Departamentit Amerikan të Shtetit që e ka shpallur Tom Doshin person non grata në SHBA.

Ambasadorja Kim u rikujtoi partive politike të shmangin kandidimin e personave që kanë probleme me ligjin e dekriminalizimit.

“Ndërsa autoritetet zgjedhore të Shqipërisë përgatisin zgjedhjet, ia vlen të kujtohet ky njoftim, i bërë nga Sekretari Amerikan i Shtetit pas shqyrtimit të kujdesshëm të informacioneve të marra. Sigurisht, votuesit shqiptarë meritojnë më shumë se kaq”, shkruante dy ditë më parë ambasadorja Kim.

Screenshot_5-5

222

 

222 8 7 6 5 Screenshot_5-5 1 2 3 4 222

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/