Hajdutët serial Adriatik Manjani dhe Eduart Biba ‘tmerruan’ Italinë, por e pësojnë keq

SHPËRNDAJE

Tre vjet burg dhe 1600 euro gjobë ka dhënë gjyqtari italian Maurizio Picozzi për shqiptarët Adriatik Manjani, 26 vjeç dhe Eduart Biba, 32 vjeç.

furti-in-citta-a-savona-392486.660x368

Dy shqiptarët janë arrestuar më 31 mars nën akuzat e grabitjes, rezistencës, dhunës dhe lëndimeve të zyrtarëve të policisë. Ata mësohet se janë autorë të grabitjes së dhjetë apartamenteve në zonat e Quiliano, Lugina e Vado dhe Finale Ligure.

Për të ndaluar dy hajdutët serial ishin karabinierët e radios dhe radio stacionit Savona që i kishin kapur pasi disa shqiptarë kishin sinjalizuar një grabitje në Vado Ligure.

122

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakKryemadhi publikon foton: Rama dhe Tahiri dreka dhe darka me kriminelët
Artikulli tjetër"Saimir Tahiri ka fryrë buzët me botoks" (FOTO)

1 KOMENT

Comments are closed.