“Gjendja e familjes së tij është e rënduar”/ Zbardhen argumentet që bindën gjykatën të lironte nga qelia ish-deputetin e PS Alqi Bllako

Oct 6, 2022 | 15:46
SHPËRNDAJE

Zbardhen argumentet e dhëna nga mbrojtja e ish -deputetit të Partisë Socialiste, Alqi Bllako, që bindën gjykatën të vendoste lirimin nga burgu të tij dhe caktimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”.

alqibllako2

Avokati Sokol Hazizaj ka argumentuar para gjykatës se është ezauruar i gjithë procesi hetimor dhe se ish-deputeti i PS Alqi Bllako për shkak të largimit nga funksioni si deputet nuk ka asnjë mundësi të prishë provat, t’i shmanget hetimit apo të ndikojë në procesin hetimor ndaj tij, raporton News24.

Avokati po ashtu ka theksuar se gjendja e familjes së tij është e rënduar.

Bllako është baba i dy fëmijëve, njëri 2 vjeç dhe tjetri 7 vjeç, dhe se pas arrestimit të tij ata nuk kanë patur përkujdesjen e nevojshme, pasi nëna është e punësuar dhe lëviz nëpër rrethe.

© Panorama.al

Te lidhura