Gazetarja e pyet nëse po kopjon programin e PD, Rama: Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha! Ata janë…

| 20:18
SHPËRNDAJE
 

Kryeministri Edi Rama është pyetur sot rreth akuzave të opozitës se po kopjon programin e Partisë Demokratike dhe kreut të saj, Lulzim Basha, ai ka dhënë një përgjigje jo të zakonshme.

Pyetja i është drejtuar Ramës nga gazetarja, Marsela Karapanco, por Rama iu përgjigj me një batutë: “Vdeksha unë për ty dhe zotin Basha!”

Në përgjigjen e tij, Rama ka sugjeruar që fjala kopjim i programit duhet të përjashtohet nga fjalori.

Ndërkohë që ka shtua se: “Këta janë të parë, nuk janë të paparë! Janë shalqi të provuar disa herë. Këta njëherë, Saliu, Luli, Mona janë shalqi të provuar. Pra janë të papjekshëm. Ata janë si tramvaji i Tiranës, në çdo sektor një tramvaj. Po ku është tramvaji? Po të shkoni te SHQUPI ua tregojnë tramvajin, por kujdes merrni maskë me vete”.

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.