FOTOT/ Rama rikthen siglën e PS, ‘zhduk’ logon e “Rilindjes” nga fushata! Nga Braçe te Kumbaro, kush janë të ‘vjetrit’ në vende të sigurta në lista: Objektivi, 88 mandate!

Mar 8, 2021 | 19:58
SHPËRNDAJE

Rama logo stemaPartia Socialiste ka prezantuar sot kandidatët për deputetë që do të kryesojnë listat e 25 prillit në 12 qarqe.

Ndryshe nga herët e tjera Edi Rama nuk do të jetë në krye të listës së kandidatëve të Vlorës, por ai ka bërë të ditur se nuk do të jetë në një vend të sigurte në listë. E njëjta gjë edhe për të drejtuesit e tjetër të PS-së, të cilët sipas Ramës do jenë në vende ku duhet të luftojnë për mandatin.

pranvera resulaj

Kryesimin e listës së Vlorës Rama ia ka besuar Pranvera Resulajt emër i panjohur nga radhët e socialistëve, por sipas kryeministrit ajo ka shërbyer si ish-funksionare e administratës së Tatimeve dhe ka reputacion të mirë në zonë.Brace Fier

I vetmi nga “xhaketat e vjetra” që do të ketë një vend të sigurte është zv.kryeministri aktual, Erion Braçe i cili do të jetë kryesuesi I listës së kandidateve të Fierit.

Rama ka folur për objektivat e PS-së ku sipas tij synimi maksimal i PS është të fitojë 88 mandate, ndërkohë që minimali është të marrin 78 mandate.

LOGO DHE SLOGANI

Ndërkohë që gjatë konferencës ajo që ra në sy është fakti se Rama ka rikthyer logon e Partisë Socialiste, duke ‘zhdukur’ logon e dy mandateve të kaluara atë të “Rilindjes”.

Gjatë komunikimit të sotëm PS ka shpalosur dhe sloganin e katër viteve të ardhshme që do të jetë “Shqipëria e ardhmja jonë”, “S’ka kohë për pushim”.

Mandatet e PS

KRYESUESIT E LISTAVE

Edona Bilali – Shkodër

Pranvera Resulaj- Vlorë

Greta Duraku- Kukës

Eni Zake- Korçë

Lavdrim Krashi – Dibër

Hatixhe Konomi- Berat

Najada Çomo/ Luljeta Bozo – Tiranë

Erion Braçe – Fier

Evis Kushi – Elbasan

Mirela Kumbaro – Gjirokastër

Bledi Çuçi- i dyti në Gjirokastër

Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (1) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (2) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (3) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (4) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (5) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (6) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (7) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (8) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (9) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (10) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (11) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (12) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (13) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (14) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (15) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (16) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (17) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (18) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (19) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (20) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (21) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (22) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (23) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (24) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (25) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (26) Rama prezantimi kandidatet zgjedhjet 25 prilli- (27)

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.