FOTOLAJM/ Ismail Kadare zgjedh bregdetin për të festuar natën e ndërrimit të viteve. Ja mesazhi që përcjell vajza e tij

Dec 31, 2021 | 13:23
SHPËRNDAJE

Shkrimtari i njohur, Ismail Kadare ka zgjedhur që natën e ndërrimit ta kalojë buzë detit, në zonën e Qerretit.

Ka qenë vajza e tij, Besiana, e cila ka ndarë një foto, ku shfaqet me prindërit dhe u ka uruar shqiptarëve Vitin e Ri.

ismail kadare

“Gezuar Vitin e Ri te dashur miq! Na qofte i mbare! Përqafime nga Qerreti. Happy Neë Year dear friends! Hugs from Qerret, Albania “, ka shkruar Besiana Kadare në shqip dhe anglisht.

Kujtojmë që Besiana Kadare ka qenë ambasadore e Shqipërisë në OKB, ndërsa për herë të parë është zgjedhur në postin e Zv/Presidentes së sesionit të 75-të të Asamblesë së Përgjithshme.

besjana kadare

© Panorama.al

Te lidhura