FOTO/ IKMT aksion në “Syrin e Kaltër”, ja cilat janë ndërtesat që do shemben

SHPËRNDAJE

Inspektorati Kombëtar për Mbrojtjen e Territorit ka nisur aksioni në “Syrin e Kaltër” në Sarandë, ku sipas informacioneve do të shemben janë ndërtuar vitet e fundit.

Sipas gazetares së “Panorama”, objektet që do të shemben janë ndërtuar para 20 dhe 10 vitesh dhe lajmërimi për pronarët është bërë gjatë ditës së djeshme.

fcd5ab48-7126-43e5-bc8e-f9e7b17aff9c 086ec416-bac5-4253-b6dc-3d14bb98dc6c 865127ba-67cd-46e7-90c0-3b583270efe8 d20afc0b-9c2e-4c6c-92d4-8b1bfce54368

IKMT aksion për ndërtimet pa leje te “Syri i Kaltër”, OSHEE heq energjinë. Ja orari pa drita

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) do te nise aksionin sot per shembjen e ndertimeve pa leje ne zonen e “Syrit të Kaltër”, Sarandë.

syri

OSHEE ben me dije se ne baze te kesaj kërkese, sot do të stakohet energjia elektrike nga ora 09:00 deri në 13:00. Kohe kjo, kur eshte njoftuar se do te zhvillohet aksioni i IKMT-se.

“Stakimi bëhet për masë sigurie. OSHEE ka marrë masat e kufizimit të energjisë, duke lokalizuar vendin ku do të kryhet ditën e sotme aksioni i IKMT”-njofton IKMT.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.