FOTO/ Anglia eliminohet në gjysëmfinale, tifozët të pamëshirshëm në rrjetet sociale

SHPËRNDAJE

Eliminimi ndaj Kroacisë në gjysmëfinale la në mes ëndrrën e tifozëve të Anglisë dhe jo vetëm, të cilët besonin që ky ishte momenti i duhur për të fituar Kupën e Botës.  “Po vjen në shtëpi”, ishte motoja e britanikëve në këtë Botëror, por kjo gjë nuk ndodhi.

Anglia1

Pas ndeshjes, nuk kanë munguar ironitë në rrjetet sociale, ku pjesa më e madhe ishin të lidhura me shprehjen e anglezëve, duke u treguar të pamëshirshëm ndaj tyre. Për më tepër iu ftojmë të ndiqni disa meme që po bëjnë xhiron e internetit.

Anglia 4 Anglia 3Anglia2England 6Kejn 6Kroacia 5

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakDaliç çon në qiellin e shtatë Kroacinë: Këta djem s’janë normalë, nuk e dini ende ç’do bëjmë…
Artikulli tjetërHoroskopi datë 12 korrik 2018

S'KA KOMENTE

Comments are closed.