Formacionet zyrtare/ Milani pa Zhiru dhe Teo Hernandez, Ibra gradohet titullar. Ja si rreshtohen kuqezinjtë ndaj Udinezes

Mar 18, 2023 | 20:16
SHPËRNDAJE

Do të startojë në orën 20:45, dueli mes Udinezes dhe Milanit i vlefshëm për javën e 27-të të Serisë A italiane. Kuqezinjtë e Piolit, vijnë në këtë duel pas barazimit 1-1 në shtëpi ndaj Salernitanës, ndërkohë që Udineze në ndeshjen paraardhëse mposhti Empolin me rezultatin 0-1.

zlatan-ibrahimovic_10vacpnqil4hl1ti7da9lie2vm

Ndërkohë për sa i përket formacioneve zyrtare, Pioli nuk ka në dispozicion në këtë ndeshje Zhiru dhe Mesias, i pari mungon për kartona ndërsa i dyti i dëmtuar. Kësisoj tekniku kuqezi ka hedhur nga minuta e parë Zllatan Ibrahimoviçin. Një mungesë tjetër me peshë për Milanin është dhe ajo e Teo Hernandez.

FORMACIONET ZYRTARE:

MILANIII

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV" © Panorama.al

Te lidhura