Formacionet zyrtare, Kukësi-Valeta/ Vetëm 1 surprizë, Pakult ul në stol Shpeharin

SHPËRNDAJE

Do të luhet në “Loro Boriçi” të Shkodrës, sfida mes Kukësit dhe Valetës e vlefshme për turin e parë të Ligës së Europës.Skuadra e trajnerit Pakult, do të kërkojë fitoren për të siguruar që ndeshjen e parë kualifikimin për më tej.

kukesi

Miqtë nga Malta, janë të kënaqur edhe me një barazim në këtë sfidë, për të synuar kualifikimin në shtëpi. Plot 5 debutues do të startojnë sot si titullarë. E vetmja surprizë e trajnerit Pakult është aktivizimi i Rrmbullakut si mesfushor i majtë dhe lënia jashtë e Shpehar.

KUKËSI-VALETA ORA 19:00

FORMACIONET ZYRTARE: 

Kukësi: Frashëri, Shameti, Zguro, Qaqi, Rrumbullaku, Musolli, Shkodra, Çyrbja, Melo, Dzaria, Plaku. Trajner: Piter Pakult.

Valeta: Bonelo, Borg, Kamileri, Stantiago, Piciollo, Pena Beltre, Zerafa, Saleh, Muscat, Alba, Fontanela.

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.