Fitorja spektakolare e Italisë ndaj Turqisë, UEFA zgjedh futbollistin më të mirë të sfidës

Jun 11, 2021 | 23:40
SHPËRNDAJE

Italia arriti në fitore bindëse ndaj Turqisë me rezultatin 3-0, teksa të 3 golat u realizuan në pjesën e dytë. Të kaltrit e Mançinit u shfaqën dominues gjatë gjithë 90 minutave, ndërkohë që UEFA ka përzgjedhur mbrojtësin e Romës, Leonardo Spiancola, si futbollistin më të mirë të ndeshjes.

Spinazzola

28-vjeçari ishte deçiziv me depërtimet e tij, duke iu shkaktuar probleme të mëdha turqve në krahun e majtë. Vlen të theksohet fakti se Spinacola asistoi te goli i dytë i realizuar nga Imobile në minutën e 66-të.

Spinacola

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura


Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/