Fitorja historike ndaj Hungarisë, Reja në konferencë për shtyp: Oreksi vjen duke ngrënë! Duam fitoren me Poloninë, por nuk do të na vinte keq nëse…

Oct 10, 2021 | 10:19
SHPËRNDAJE

Pas fitores historike ndaj Hungarisë 0-1 në “Puskas Arena” falë golit të Armando Brojës, trajneri i Kombëtares Edi Reja ka folur në konferencë për shtyp duke deklaruar se dëshiron me çdo kusht fitoren ndaj Polonisë në stadiumin “AIR Albania”, por edhe nëse vjen edhe një barazim nuk do të ishte një rezultat negativ:

reja

“Sigurisht, oreksi vjen duke ngrënë. Është mirë të shohim në skuadër se ne po marrim më në fund iniciativën, në të kaluarën ne shpesh mbroheshim, por tani kemi edhe lojën tonë sulmuese.

Ne duam të fitojmë kundër Polonisë, por nëse marrim një pikë, unë do të jem i lumtur me të pas suksesit kundër Hungarisë.”

SFIDAT DHE RENDITJA E PLOTË –

1

2

3

4

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura