Europiani pritet të bëhet më spektakolar, ja çfarë do të ndodhë me stadiumet

Jun 15, 2021 | 9:41
SHPËRNDAJE

Europiani 2020 pritet që të bëhet edhe më spektakolar në vazhdim, teksa nga UEFA ka disa garanci se nga 1/8-at, por e sigurt do të jetë nga çerekfinalet e në vazhdim, në të gjitha impiantet që luhet (me përjashtim të Budapestit ku kapaciteti është 100 për qind), pritet që numri i spektatorëve në shkallët e stadiumeve të shtohen.

Euro 2020

Ideja është që nga mesatarja prej 25-30 për qindësh, kjo shifër të rritet në 40 ose 50 për qind. Këtë fakt e ka konfirmuar edhe presidenti i Federatës Italiane të Futbollit dhe anëtar i UEFA-as, Gabriele Gravina: “Po, ekziston një plan për rritjen e tifozëve nëpër stadiume nga faza me eliminim direkt, por zyrtarizimi do të vijë në ditët në vazhdim”.

 

© Panorama.al

Te lidhura