EMRAT/ Nga Artan Hoxha, Arben Gjata e Kastriot Çaushi, këta janë 12 rektorët e rinj të Universiteteve Publike

| 12:06
SHPËRNDAJE
 

universiteti-i-tiranes

Publikohen emrat e 12 rektorëve të rinj që dolën fitues në zgjedhjet e mbajtura të enjten e 30 korrikut, nga sot drejtues të Rektorateve në  Universitetet Publike.

Profesor Artan Hoxha është rektori i ri i Universitetit të Tiranës, ndërsa Arben Gjata, rektori i Universitetit të Mjekësisë.

Rektori i Universitetit Bujqësor është zgjedhur Fatbardh Sallaku, ndërsa tek Universiteti Politeknik do të jetë rektor Andrea Maliqari.

Emrat e rektorëve për universitetet e tjera më poshtë:

LISTA E FITUESVE PËR REKTOR

Andrea Maliqari- Universiteti Politeknik i Tiranës

Kseanela Sotirofski- Universiteti ”Aleksandër Moisiu” i Durrësit

Dhimitër Bello- Universiteti Fan S. Noli Korçë

Arben Gjata- Universiteti i Mjekësisë

Artan Hoxha- Universiteti i Tiranës

Suzana Golemi- Universiteti “’Luigj Gurakuqi’’ Shkodër

Bektash Mema- Universiteti ‘’Eqrem Çabej’’ Gjirokastër

Roland Zisi- Universiteti ‘’Isamil Qemali’’ Vlorë

Kastriot Çaushi- Universiteti i Arteve

Agron Kasa- Universiteti i Sporteve

Fatbardh Sallaku- Universiteti Bujqësor në Tiranë

Skënder Topi – Universiteti ”Aleksandër Xhuvani” i Elbasanit

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.