EKSKLUZIVE/ Rudi Vata: Trajneri të qetësohet, nuk jemi si në Europian

SHPËRNDAJE

Është pa dyshim shqiptari më i famshëm në Skoci. Ka fituar trofe me klubin legjendar, Sëlltik Gllazgou, duke luajtur nga viti 1993 deri në 1996. Rudi Vata vazhdon të jetojë në Skoci me familjen, paçka se viziton shpesh Shkodrën dhe nuk ngurron të flasë, kritikojë apo sugjerojë me mënyrën e tij.

Rudi-Vata

I kontaktuar dje nga “Panorama Sport”, ish-kapiteni i Kombëtares foli në prag të ndeshjes Skoci-Shqipëri, që do të luhet nesër në stadiumin ku Vata ka kujtimet më të bukura të karrierës. Në dy ditët e fundit është ngacmuar shumë nga gazetarët britanikë, madje ai tregon edhe përgjigjen epike që u ka dhënë kur është pyetur se si i dukej vetja kur erdhi në vitin 1992 në Skoci. Fitorja me Izraelin, shanset e kuqezinjve në Skoci, nervozizmi i Panuçit, por jo vetëm. Vata është i drejtpërdrejtë në gjithçka.

JORGIS MEMO

SHKRIMIN E PLOTË E LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.