EKSKLUZIVE/ “Nuk e prisja të luaja kaq mirë në Kroaci”, Albi Doka: Pata ofertë nga Lokomotiva e Zagrebit, por…

| 10:48
SHPËRNDAJE
 

Një gol, një asist, një gol të shpëtuar në vijën fatale dhe një javë në formacionin ideal. Ky është starti i Albi Dokës në Kroaci me skuadrën e Goricas. Mbrojtësi që la Tiranën dhe ka fituar menjëherë rolin e protagonistit, tregon për “Panorama Sport” ndryshimet nga kampionati shqiptar si dhe ofertat që ka refuzuar para se të zgjidhte.
doka
Katër fitore në po kaq ndeshje, Doka, si jeni ndierë në Kroaci?
Unë mendoj se kam bërë zgjedhjen e duhur që kam ardhur te kjo skuadër. Kam pasur edhe ofertë nga Lokomotiva e Zagrebit, por e zgjodha Gorican sepse i dija objektivat e saj për këtë sezon. Jam ambientuar shumë shpejt dhe po ndihem mirë, si te Tirana, ekipi im i zemrës.

Gol, asist dhe në formacionin ideal. E prisnit start të tillë?
Të them të drejtën, kam pasur besim dhe prisja që të bëja paraqitje të mira. Por, jo kaq (qesh…). Falë Zotit e nisa me këmbën e mbarë.

Si ju kanë pritur te Gorica dhe çfarë kushtesh keni gjetur?
Të bie në sy fakti që të gjithë janë profesionistë. Këtu është nivel më i lartë dhe i fizikshëm. Realisht më janë plotësuar të gjitha kushtet që kam kërkuar, pa u futur në shpjegime. Jam i kënaqur që më kanë pritur kaq mirë dhe tani dua të jap më të mirën për skuadrën.

Javën e shkuar fituat ndaj Lokomotivës, si u ndjetë?
Në fakt ishte një ndeshje disi e veçantë. Që në momentin kur shkon në stadium para se të niste ndeshja. Më tej edhe gjatë zhvillimit të saj. Kishte momente kur e ndieja sikur po luaja në Shqipëri (qesh…).

INTERVISTËN  E PLOTË MUND TA LEXONI NË VERSIONIN PRINT TË GAZETËS “PANORAMA SPORT”

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.