E vërteta e 1 milion USD aksione? Peza: Janë kursimet e mia e të gruas

SHPËRNDAJE

Deputeti i Partisë Socialiste, Alfred Peza ka bërë një reagim mbi denoncimin e bërë publik sot kur rezulton se bashkëshortja e tij ka blerë aksione në një bankë të nivelit të dytë me vlerë 1 miliard lekë.alfred peza

Peza në reagimin e tij pranon faktin e blerjes së aksioneve me këtë vlerë, por nga ana tjetër thekson se këto para janë kursimet e tyre dhe se kjo pasuri nuk ka të bëjë me pozicionin e tij si deputeti i Parlamentit të Shqipërisë.

Deputeti i PS-së për Peqinin gjithashtu ka publikuar dhe një dokument ku tregohet se vlera e depozitës në emër të bashkëshortes së tij, Mirela Mico Ndini e kthyer në aksione kap vlerë e 109.7 milionë lekë të reja ose mbi 1 miliard lekë të vjetra.

15966147_1224390524276871_6270069508282060086_n

Sqarim mbi “skandalin e madh” ku me kane perfshire!

Alfred Peza

Gjate dites se sotme, nje kuriozitet per pasurine e familjes time, eshte shitur si nje “skandal i madh”. Dhe sic ndodh ne te tilla raste, si nje epidemi gripi, ky lajm i pakonfirmuar dhe pa u kerkuar ne asnje rast sqarime nga une apo bashkeshortja ime, eshte shperndare ne dhjetra portale. Autori akuzon se bashkeshortja ime, krejt papritur, kishte blere aksione ne nje banke. Duke aluduar se kjo ka lidhje me pozicionin tim si Deputet.

Ne respekt te opinionit publik dua te sqaroj se: Bashkeshortja ime ka qene dhe eshte subjekt i kontrollit dhe deklarimit te pasurise prej 15 vjetesh, qe nga viti 2002. Ndersa une, nga viti 2013 e ne vijim. Per rrjedhoje, te gjitha veprimet tona financiare dhe pasurore kane qene dhe jane te kontrolluara nga ILDKP. Deri me sot, as ajo dhe as une, nuk kemi menaxhuar asnjehere, asnje lek nga fondet dhe pasurite publike.

Deri ne marsin e vitit 2015, kemi preferuar qe kursimet tona, ti depozitonim ne bankat e nivelit te dyte ne Shqiperi. Derisa vendosem qe keto para, ti investonim ne forme aksionesh bankare. Nje transaksion ky sa ligjor, i kontrolluar dhe transparent, si nje e drejte e cdo qytetari te kesaj Republike. Te gjitha keto veprime, jane te deklaruara dhe depozituara prane ILDKP brenda te gjitha afateve ligjore.

Te gjitha veprimet tona bankare, jane te pasqyruara ne kete dokument te bankes, qe mban daten 20 janar 2015 plot dy muaj perpara realizimit te kontrate shitje-blerje te aksioneve. Per kedo qe eshte i interesuar, mund ti drejtohet ILDKP dhe te mare gjithe informacionin qe deshiron.

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprakPDIU kërkesë Kuvendit: Ngrini komision të posaçëm për tragjedinë çame
Artikulli tjetërPërplasje e frikshme në Berat/ Pranga drejtorit të Doganës, aksidentoi 3 persona

21 KOMENTET

 1. Kursimtare te medhenje politikanet tane.
  Lume populli qe i ka.
  1 000 000 000 Leke te vjetra.
  Kursime vuajtje sakrifica.
  Fundi del hajr.
  Nje mal me para.
  Nje shembull per te rinjet.
  Nje i ri pak me i rritur se nje femije enderronte te behej politikan.
  Arsyeja ishte e thjeshte.
  Politikanet kane para me bollek.
  Makina te shtrenjta gra te bukura e dashnore me te bukura se grate.
  Me pak fjale kane maksimumin e nje jete pa limite.
  Bravo zotni deputet!
  Keni kursyer kaq shume ju bashke me gruan.
  Keni sakrifikuar kaq shume pasi ju rrogat nuk i keni pasur shume te larta.
  Ju nuk keni qene minister apo kryeminister.
  Sigurisht ata kane kursyer me shume se ju
  Ju politikan te medhenje, rilindas te medhenje pse nuk e mesoni popullin e varfer te kurseje, te vendose miliardat ne banke.
  Bravo bravo miliardario
  Biznesi me fitimprures eshte politika.
  Shqiperia eshte vendi i vetem ku politikani ben bisnes,ben tregeti,ben miliarda
  Ndersa qytetari ben politike ne klub me kafe e raki pa u kujdesur per konton korente dhe frigoriferin gjithmone te boshatisur.

 2. Si ka mundesi qe shoku Tenente Peza me kaq pak aktivitet politik ka bere 1 mil. Dollare A e imagjinoni se cfare kane bere Edvin Rama ( Ali Baba me 40 hajdute ) me shoke keto vite qe jane ne pushte ,pa marre para syshe 11 vjet K/Bashkiak se sa eshte shuma , mil e miljona dollare . Keta jane kriminela qe vendin e kane ne Burg .

 3. Kjo me nje fjale tjeter quhet harbuteri. Hajduti jo vetem qe vjedh por nuk ka as frike . I bini ketij populli shoku Alfred se mban,

 4. Ti je nje zagar kur te beget vetingu I vertete Ti Shkol ne burg Ti nje cope gomar dhe mbledh jaw lek mere me mend te zgjuarit

 5. Prisja te lexoja nga Peza ndonje informacion per menyren se si ka "kursyer" bashkeshortja e tij, per te grumbulluar nje milion dollare. Tek e fundit si deputet, do te ndihmonte qofte edhe votuesit e tij duke ju dhene eksperiencen e nje njeriu te suksesshem ne "kursime".
  Asnje sqarim per kete, por vec fjalet kete e di ILDKP-ja, pyeteni ate, qe te kujton fjalet keto pune i di partia.

 6. Sa i lumtur duhet të jetë piplli shqiptar kur shikon se sa të pasur i ka udhëheqësit.Piplli (popull nuk është bërë akoma) nuk do as drita,as ujë,as bukë,as ambjent,as liri,asgjë nuk do,vetëm udhëheqësit ti ketë të lumtur e të majmur.

 7. Mesa na the duket qe ti ka bere gruaja ato para( objekti i kontrollit,shume para teje).Ti je i zene me pune se deputet helbete, por kontrolloi dhe semaforet, pasi aty ka shume para. Hy qelbesira qe na pini gjakun.

 8. Po ky maskara dhe shume te tjere si ky,po ju o popull si mendoni i ka bere me kursimet familjare sic deshmon ky palaco,jo more jo nuk ka budalleje me qe te besojne,ti dhe shume si puna jote duhet te pushkatoheni nga populli,duhet snajperi tju pastroje, te gjithe ata qe vjedhin popullin se gjykata nuk ka per drejtesi,ne ate vend duhet revolucjon per ti pastruar keta zaptues.

 9. WOW dhe une qe kujtoja qe ky lajm ishte nje spekullim i Medias por mesa lexoj ky dhe bashkeshortja e tij super rrogat i kane kursyer duke konsumuar keshtu pensionin e mamase sic beri edhe lali eri….nc… nc ..nc…

 10. Perse beni keshtu ju ! Sikur nuk e dini qe Edvin Rama ka "kursyer " 1 milion DOLLAR ! (te vjetra kuptohet …ha ha ha) ! Keshtu jane ROBIN HOOD -tet e Shqiperise , vjedhin popullin dhe ndihmojne politikanet (bijte e te mallkuarve komunisto-socialiste ) . 1-KUR NUK KE PRONE PRIVATE NGA KU SHTETI MERR TVSH . 2- NUK JE SIPERMARES QE PUNESON PUNEMARES DHE PAGUAN TVSH. 3-KUR BANKA NUK TE DETYRON ME LIGJ TE DEKLAROSH QARKULLIMIN E LEKUT ( derdhje-terheqjet jo gjendjen ) dhe ke nje shume Lekesh si kjo , NUK JE TJETER PERVECSE NJE ….. HAJDUT ! Keqardhje per banoret aktuale ne Shqiperi ,nuk mund te ndodhte ndryshe kur Tiranen e boshatisur e mbushen te ardhur nga e gjithe Shqiperia deshire te cilen ja kishin mohuar ETERIT e pushtetmbajtesit aktuale ! Kur te zgjohen "qytetaret Tiranas " shoku PEZA do te kete "kursyer " MILIONA TE TJERA ! Suksese ne jete votuesve qe nga 1944 kane votuar familjerisht partine komuniste -ppsh-pssh !

 11. Po c'keni me Pezen e shkrete. Ai vetem nje miliard Lek (te vjetra) ka kursyer. Djale i mbare qe nuk pi duhan e raki, qe nuk shkon me femra dhe nuk luan kumar.
  'Shoket' e tij ne media kane shume me teper para se Peza, si psh Frangaj, Rakipi, Fevziu, etj. Po t'u shtohen ketyre 'gazetareve' edhe shpenzimet per qejfe, luks e kumar do te dalin shifra disa here me te larta.
  Kot nuk i thone medias qe eshte pusht(eti) i katert!

 12. Te tere ata te buke e qepes qe hyne ne politike bene para ,ka njerez qe u kane rene eshtrat kane ikur nga SHqiperia qe pa prishur sistemi ne Amerike dhe nuk i kane nje milion dollare ky manjaku i Peqinit me gazetari na i paska ..

 13. Eh mor popull ne dore te kujt ke rene?! qe te vjell naten dhe te qan diten! ik ore ajdut se kjo pune nuk ka justifikim! ike vete me kembet e tua drejt burgut, te tjerat i ke justifikime, si puna e Veliajt, qe beri dasmen me parate e Mamase! ikeni, race e keqe.

 14. Pasurinë dhe historinë e qytetarëve tanë e dimë. Na intereson ata që mashtruan vëndin tonë dhe thyen qafën.

 15. Deti kos!Kur arriti ene ky cop katunari te bohet miliarder, imagjinoni sa leke kane vjedh "mjeshtrat" e tjere! Aq sa i "gjuajten" ene ktij katunari me nje top 1 miliardesh! Nonat ku ti keni.

 16. Nuk guxon robi te kurseje 1 million dollar. Ai po e thote qe e ka gruan nikoqire ku qendron e keqja ketu? Jane vetem 1 million dollar mos i bini ne qafe kot te shkretit. …

 17. O popull nese ju e dini se kush ka qene Alfred Peza ju vjene per te vjelle. Nje cop idiot qe ka mbaruar shkollen e bashkuar te oficerave qe tallnin bythen te gjithe me te. Une nuk e konceptoj dot si ky legeni u be i famshem. Mos ka marre ndonje grua nga ato te mirat dhe ajo e ka ngritur kaq larte. O zot ca po behet.

Comments are closed.