E tmerrshme në Gjermani, burri qëllon me armë anëtarët e familjes, 6 të vdekur

| 14:54
SHPËRNDAJE

Një person i armatosur hapi zjarr në një ndërtesë në Gjermani duke vrarë të paktën 6 persona.

polica-gjermane

Sulmuesi qëlloi mbi anëtarët e familjes së tij në qytetin jug-perëndimor gjerman, Rot am See.

Raportohet se ka disa persona të plagosur nga sulmi me armë.

“Shumë janë plagosur dhe me siguri, ka shumë të vrarë,”- tha policia në një njoftim në Twitter.

Ai është arrestuar pas sulmit në ndërtesën afër stacionit të trenit. Në vendngjarje ka prani të madhe të forcave të policisë.

Ndërsa është përjashtuar mundësia që bëhet fjalë për një sulm terrorist.

Mendohet se ngjarja ka ndodhur për motive personale. Tabloidi Bild raportoi se sulmuesi ishte një burrë rreth të 30-tave, ndërsa viktimat ishin anëtarë të familjes së tij.

Rot am See është një qytet me vetëm 5.300 banorë.

Te lidhura

Subscribe


Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

S'KA KOMENTE

Comments are closed.