E rëndë/ Gjenden 20 të rinj të vdekur në një klub nate, raportohet dhe për të plagosur

Jun 26, 2022 | 10:29
SHPËRNDAJE

Janë gjetur të paktën 20 persona të vdekur në një klub nate në qytetin e East London në Afrikën e Jugut.

East London

Viktima thuhet se janë gjetur në klubin Enyobeni mëngjesin e së dielës. Raportohet gjithashtu se ka të plagosur, ndërsa rrethanat e ngjarjes së rëndë ende nuk dihen.

Ekipet e emergjencës ndodhen në vendngjarje. Shumica e viktimave janë të moshës 18 deri në 20 vjeç.

Dëshmitarët okularë thanë për gazetën “Daily Dispatch” se “trupat ishin të shtrirë brenda ambientit sikur të ishin rrëzuar në dysheme”.

 

© Panorama.al

Te lidhura