Dy kushërinjtë shqiptarë, ‘kokat’ e bandës së madhe kriminale në Dublin. Pasuria e sekuestruar

| 15:19
SHPËRNDAJE

3

Dy kusherinj shqiptare, emrat e te cileve nuk behen te ditur, jane cilesuar nga policia ne Dublin si koka e bandes se madhe kriminale ne kete vend.

Mediat vendase bejne me dije se gjate aksionit te fundit policor atyre u jane sekuestruar makina te shtrenjta, ora luksore, para dhe kokaine.

Nga hetimet ka rezultuar se ata jane perfshire ne trafikun e droges dhe te qenieve njerezore.

Sipas The Irish Sun perfitimet qe nxirrnin nga aktivitete kriminale i perdornin per ngritjen e bizneseve nga ato te makinave tek restorantet.

Sipas nje burimi nga grupi hetimor, “operacioni i fundit kishte ne shenjester nje bande kriminale qe perfitonte shume te medha parash nga ky aktivitet i paligjshem”.

Policia bastisi disa objekte perfshire banesa, lokale dhe dy biznesve te tjera. Kontrolli zbuloi shume ta medha parash qe u sekuestruan.

2 1 para

Te lidhuraSubscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.