“Dua 800 mijë vota për mandatin e tretë të PS”, Rama: Na duhet për ta vënë përfundimisht Shqipërinë në…

| 13:27
SHPËRNDAJE

Kryeministri i vendit, Edi Rama nga podiumi në Kongresin e PS-së e ka nisur fjalën me një kërkesë: Dua 800 mijë vota për mandatin e tretë.rama

Sipas të parit të qeverisë dhe kreut të PS-së, synimi është “ta mbyllim këtë mandat me një bilanc kuptimplotë por edhe me reforma për mandatin e tretë”.

 

 

“Me dy mandatet që kemi marrë, më 2013 dhe 2017, kemi bërë më shumë reforma shtetbërëse se sa janë bërë ndonjëherë. Nëse mandati i parë ishte për të hapur themelet, i dyti është për të shtrirë kantiere, mandati i treti na duhet për ta vënë përfundimisht Shqipërinë në një nivel tjetër si shtet dhe ekonomi”- tha Rama.

Sipas tij, fakti është se “kjo parti është shpirti patriotik i politikës shqiptare dhe fytyra evropiane e vendit”.

 

Te lidhura

Subscribe

      
             

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA ONLINE: https://facebook.com/groups/panoramaonline/

1 KOMENT

  1. Ti do shkrihesh si -flluska -e sapunit o i droguar ,telefonoi -Grujevsit-te te prenontoje ndonje hotel.

Comments are closed.