“Don’t f*ck them”, ish-ambasadori reagon pas fjalëve të Kumbaros: Një gjuhë e tillë…

SHPËRNDAJE

Lumit te reagimeve qe pushtuan rrjetet sociale pas statusit te ministres se Kultures, Mirela Kumbaro, qe shkruante “Nëse shkoni në shtëpi me dikë që nuk ka libra, atëherë “don’t fuck them”, i eshte bashkuar edhe ish-ambasadori yne ne Londer, Mal Berisha.

mal

Ne reagimin e tij ne profilin ne Tiwtter te vete Kumbaro, Berisha, e quan kete nje gjuhe te turpshme te denje vetem per nje minister Kulure te Rilindjes.

“Një gjuhë e tillë e turpshme është e përshtatshme vetëm për një Ministër të Kulturës së Rilindjes dhe nuk ka lidhe fare as me librat, as me kulturën, as me një zonje të arsimuar sic pretendon të jetë”- shkruan ai.

Kujojme se vetem pak dite me pare, Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka habitur me një postim të bërë së fundmi në Twitter, ku u ka bërë thirrje të rinjve të lexojnë, por në një mënyrë të veçantë dhe me një fjalor që nuk ka kaluar pa u komentuar.

Ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, ka habitur me një postim të bërë së fundmi në Twitter, ku u ka bërë thirrje të rinjve të lexojnë, por në një mënyrë të veçantë dhe me një fjalor që nuk ka kaluar pa u komentuar.

Ndër të tjera ajo ka shkruar:

 

“Lajm i fundit: Lëvizja kombëtare për lexim…. Duhet t’i bëjmë librat sërish “cool”. Nëse shkoni në shtëpi me dikë që nuk ka libra, atëherë “don’t fuck them”, ka shkruar Ministrja që ndoshta ka dashur të thotë “mos u ngatërroni me ta”, por ka zgjedhur fjalët e gabuara.

 

Ndërkohë komentet kanë qenë të shumta, duke e kritikuar për këtë fjalor.

28953022-f543-4fca-9f2c-4b433a327843

b5ca77c1-5aa7-4cba-84da-fe6ba8f2d081

454547878745445

 

Te lidhura

 

S'KA KOMENTE

Comments are closed.