Deputeti aksidentoi për vdekje këmbësorin, ekspertiza: Faji i viktimës

SHPËRNDAJE

Deputeti i qarkut të Elbasanit për PDIU, Aqif Rakipi është përfshirë në një aksident të rëndë, me pasojë vdekjen e një 53-vjeçari.

pamje nga vend i aksidentit aqif rakipi

Viktima në momentin e aksidentit ka tentuar të kalojë menjëherë në rrugën kur është përplasur për vdekje nga autovetura që drejtohej nga Rakipi.

Burime pranë grupit hetimor janë shprehur për Top Channel se deputeti Rakipi nuk rezultoi të kishte konsumuar pije alkoolike, ndërsa dyshohet se mund të kishte një shpejtësi tej normave të lejuara të atë segment rrugor.

Ndërkohë, ekspertiza ka nxjerrë fajtor viktimën në aksidentin ku u përfshi më herët gjatë ditës deputeti i Kuvendit të Shqipërisë, Aqif Rakipi.

Ndërkohë, vetë Rakipi do të hetohet në gjendje të lirë për akuzat “largim nga vendi i aksidentit” dhe “shkelje të rregullave të qarkullimit”. /TCH/

 

Te lidhura

 

Artikulli paraprak"Thirr babanë, do flasim", at e bir nxjerrin levat e hekurit dhe masakrojnë të riun
Artikulli tjetërEthet e Nilit, specialistët: Shqipëria është e rrezikuar

1 KOMENT

Comments are closed.